Žáci IV.A, IV.B, V.A, V.B a VI. třídy přivítali druhé pololetí společným bubnováním se svými třídními učitelkami pod vedením pana Zdeňka!

Workshop v délce jedné vyučovací hodiny spočíval v hraní na drumbeny. Účastníci seděli v kruhu a po bubenické rozcvičce a krátké lekci techniky hraní se pustili do práce. Mohli bubnovat neřízeně i pod vedením Zdeňka, v "kruhu inspirace" pak vymýšleli svůj vlastní rytmus a napodobovali rytmy ostatních. Závěrem se seznámili s tradičním australským nástrojem didgeridoo včetně legendy o jeho objevení. Během workshopu si účastníci užili zábavu, zrelaxovali se před prázdninami a také si na vlastní kůži vyzkoušeli, co znamená respektovat sebe, pravidla i ostatní kolem sebe. Akce byla pro všechny zúčastněné třídy zdarma, resp. hrazena školou díky fondu prevence.

Takto si bubnování v kruhu užili šesťáci:

Takhle žáci IV.B:

A takto čtvrťáci z áčka:

Kristýna Matějíčková
školní metodička prevence