Letošní školní rok byl již čtvrtým rokem, kdy je naše škola členem Klubu mladého diváka. Během školního roku se přihlášení členové zúčastnili čtyř představení v nejrůznějších divadlech.

Letos jsme začali naším oblíbeným Divadlem v Dlouhé, kde jsme měli možnost zhlédnout komedii W. Shakespeara – Mnoho povyku pro nic. Jedná se o příběh o zamilované dívce, kterou její nápadník kvůli ošklivé pomluvě zavrhne. Ve hře hráli např. J. Vondráček, V. Zavřel, M. Hanuš, F. Cíl, H. Dvořáková a další. Tato veselá podívaná nás opravdu pobavila a doporučujeme ji všem, kteří se rádi smějí.

V lednu jsme se při odpoledním představení zaposlouchali do nádherných melodií a výborných pěveckých výkonů muzikálu Kleopatra v divadle Brodway. Zjistili jsme, jaký život měla královna Kleopatra, co měla společného s Caesarem a i to, jak vypadal ve starověku Egypt a Řím. Kleopatru výborně odzpívala A. Bartošová, Caesara D. Hůlka a Octaviana B. Josef. Muzikály nás opravdu baví a těšíme se, že příští rok uvidíme další.

Třetím představením byla Pýcha a předsudek od J. Austenové. Hra byla nastudována souborem Národního divadla, takže i letos (stejně jako v minulých letech) jsme se mohli podívat do „Zlaté kapličky“, jak se Národnímu divadlu přezdívá. Ohromeni velkolepostí a velikostí divadelních prostor jsme se ponořili do příběhu, který zobrazoval život rodiny Bennetových a vztah Elizabeth a tajemného pana Darcyho.

Poslední představení jsme zhlédli v divadle Minor. Šlo o hru Hon na Jednorožce, dobrodružný příběh, který se odehrává v 50. letech v ČSR a byl napsán na základě skutečné události. Hlavní postava byla uvězněna, ačkoli neměla na svědomí žádnou vinu. Proto se rozhodla utéct. Šlo o velice zajímavé interaktivní představení následované diskusí o situaci v 50. letech u nás.

Divadelní sezóna 2016/2017 rozhodně nebyla pro náš Klub poslední. Už teď se těšíme na další zajímavá představení a krásné divadelní zážitky.

Mgr. Lenka Bernatová (důvěrník KMD)