V pátek 16. prosince ožily prostory naší školy tradičním Vánočním jarmarkem.

Děti už od listopadu pilně vyráběly, a tak letos stánky všech tříd doslova přetékaly výrobky. Pro větší pohodlí návštěvníků otevřel i letos kroužek vaření pod vedením paní učitelky Matějíčkové Vánoční kavárnu. Svůj stánek zde měli také členové našeho spřáteleného Spolku VLTAVAN.

 

 

Vánoční jarmark však nejsou jen stánky s výrobky, ale také vystoupení jednotlivých tříd. Moderování celého programu se ujali deváťáci Eliška, Tomáš a Fanda. A můžeme říct, že svou práci odvedli opravdu dobře.

Program vystoupení byl více než pestrý. Zahájily ho děti z kroužků klavíru, flétny a sborového zpěvu.

Hned několik tříd si připravilo pěvecké číslo- třída 1. A zazpívala nejen vánoční písničky. Druháci rozhýbali sál s písní Malé kotě a osmáci si připravili píseň Rolničky v různých světových jazycích. Krásné sólo předvedla Adéla D. ze sedmé třídy se svou písní Santa tell me. Koledu Twinkle, Twinkle, Little Star zazpívala 3.A, která zaujala také svým vyvoláváním bouřky. 4. A nám kromě zpěvu také předvedla, jaké pokroky udělala od začátku roku ve hře na flétnu.

Prvňáci z béčka se pustili do dramatizace příběhu o Bruncvíkovi. Krásně ukázali, jak se dostal lev na český státní znak. Jak se můžou Vánoce nevydařit a co všechno se může stát, když hlídají babička s dědou, nám ve svých scénkách předvedli šesťáci.

Jak asi prožívá roční období takový strom? Čeho všeho je svědkem? Právě toto téma zpracovala ve svém stínovém divadle skupina ze sedmé třídy. Třeťáci z béčka si nacvičili pásmo říkadel od Josefa Lady, které ještě doplnil svou hrou na harmoniku Štěpán S. Třída 4. B si připravila recitační pásmo- šlo o Uspávanku s plavčíkem doplněnou ještě o píseň Stará archa. Páťáci nám ukázali své pojetí Štědrého dne v zákopu. Velmi zajímavé bylo vystoupení kroužku angličtiny a jejich rozpohybované anglické říkanky.

Samozřejmě ani letos nemohl chybět tanec. Děti z 1. - 4. třídy předvedly, co se naučily na Kroužku moderního tance, Elisabeta P. z osmé třídy zatančila street dance sólo a celý jarmark zakončilo profesionální vystoupení taneční skupiny SC Nextyle.

 

 

Chtěla bych velmi poděkovat všem zúčastněným dětem, rodičům i kolegům.

Lucie Tetivová