Předvánoční období se i v tomto školním roce neslo v duchu příprav na Vánoční jarmark. Všechny třídy pečlivě trénovaly svá vystoupení, a proto jsme v úterý 18. prosince zažili krásný večer s pestrým programem. V prosinci se také všichni žáci pilně věnovali výrobě věcí na trhy, proto i tentokrát čekaly v prvním patře stánky s mnoha zajímavými výrobky.

Moderování celého večera v tělocvičně se skvěle zhostily žákyně deváté třídy – Isi, Terka a Áďa. Vánoční jarmark byl zahájen vystoupením kroužku moderního tance, které diváky pěkně rozproudilo - při mixu písniček děti předvedly pestrou sestavu. Pečlivě natrénovaná klavírní vystoupení předvedli žáci prvního stupně, kteří se připravují pod vedením paní učitelky Polanské. Zazněly skladby sólové, ale i dua, či tria! Pravou vánoční atmosféru navodilo vystoupení 3. A, která zazpívala pásmo koled doprovázených klavírem. Ve vánočním duchu se neslo také vystoupení našich čtvrťáků. Ti dokonce ukázali, jak se naučili při hudební výchově hrát na zobcové flétny a doprovodili se sami! 2. B s velkým nasazením zazpívala za doprovodu paní učitelky Bernatové písničku Vánoce, vánoce přicházejí. I prvňáčci zpívali – písničku Hlavně, že jsme na vzduchu. Zpěv navíc doplnili roztomilou sestavou i mazurkou. Program zpestřilo i vystoupení kroužku švihadel, kde děti předvedly, co všechno se švihadly umí, a na řadu přišel i freestyle! S vlastní sestavou pokračovaly Míša s Eliškou, které tancovaly na písničku Mambo n. 5. Jméno kapely Queen se v letošním roce skloňovalo hodně často – a i my jsme si mohli vyslechnout jejich dojemnou píseň Love of my life ve skvělém podání naší moderátorky Adély z 9. třídy. Vystoupení plné nejrůznějších emocí si připravili žáci 5. B, kteří originálně přednesli báseň Máj. Moderátorka Terka se také aktivně zapojila do vystoupení a roztančila nás na píseň Michaela Jacksona sestavou, kterou si sama natrénovala. Neobvyklým vystoupením zaujali osmáci, kteří si připravili kvíz s otázkami o naší škole. Do hry se zapojili i diváci z publika a předvedli velmi napínavý a vyrovnaný souboj.

Sedmá třída zavzpomínala se svou bezstarostnou písničkou Shotgun na léto. Sedmáci měli připravenou i choreografii a vtipné masky, takže se v jednu chvíli ocitl na jevišti George Ezra v mnoha kopiích. Holky ze 6. A to rozjely při vlastní taneční sestavě. Darča, Terka a Áňa dokonce předvedly parádní gymnastickou sestavu, kterou natrénovaly. Koledy v neobvyklém provedení si připravila 6. B – zpívalo se totiž anglicky i německy! Pestré taneční vystoupení měla připravené i skupina Sandra 96, která zaujala i svými stylovými kostýmy. Poklidnou vánoční atmosféru k nám zpět přinesla 2. B zazpíváním písničky Vánoční bílý slon. Nechyběly ani stylové rekvizity vlastní výroby. I na letošním jarmarku zazněla všem známá písnička Rolničky, rolničky. Letos však překvapili žáci 3. B, kteří tuto skladbu rapovali, a bylo vidět, že si své vystoupení opravdu užívají. Pestré pásmo vystoupení zakončili žáci 5. A s písní Rockin´ around the christmas tree. Ve vystoupení nechyběl zpěv, tanec ani procítěná sólová „hra“ na vyrobené saxofony.

Mezi jednotlivými vystoupeními se mohli návštěvníci jako každý rok občerstvit v kavárně, do které většinu dobrot připravily děti z kroužku vaření s paní učitelkou Matějíčkovou. První patro školy se proměnilo v tržiště, kde si zájemci mohli nakoupit vánoční svícny a svíčky, přáníčka, jmenovky, ozdoby, perníčky… a mnoho dalších krásných věcí, takže si každý přišel na své. My se s našimi žáky budeme těšit, že nás přijdete na této akci navštívit i příští rok. Uvidíme, jaká zajímavá vystoupení a výrobky nás budou čekat:)


Všem kolegům moc děkuji za pomoc s organizací celého jarmarku.

Společně Vám přejeme šťastný a úspěšný nový rok.

 

Barbora Štambergová