Letošní Vánoční jarmark se opravdu povedl. Všechny třídy už poslední měsíc pilně vyráběly, a tak všechny vánoční stánky, tentokrát nově v prvním patře naší školy, stály za návštěvu.

Podívejte se v galerii, co všechno si pro své rodiče a kamarády děti připravily. Ani letos nechyběl spřátelený Spolek Vltavan a štěstí všem kolemdoucím přinášeli také zástupci kominického cechu.

 

Také vystoupení v tělocvičně stála za to. Celým večerem provázeli deváťáci Séba, Markéta, Anička, Jess, Naty a Bety. Program otevřely děti z kroužku klavíru a fléten, následovali třeťáci se zvonkohrami a písněmi Je prosinec a Rampouchy. Vánoční koledu od Charlese Dickense skvěle sehráli šesťáci. Po nich naši tělocvičnu roztančila taneční skupina SC Nextyle, se kterou tančí také naše moderátorka Bety. 2.A nám zazpívala písně Happy Christmas a Vánoce, Vánoce přicházejí. Velmi originální vystoupení si připravili osmáci, kteří zazpívali píseň skupiny Lunetic- Máma. Nechyběla ani luneťácká choreografie a fotografie s maminkami. Druháci z béčka sehráli vánoční představení Adventní zahrádka a bylo vidět, že je divadlo moc bavilo. Prvňáci zazpívali píseň Tisíc andělů a jejich nasazení a krásná choreografie určitě dojaly nejednoho diváka. Následovaly sestřenice Anetka a Amálka, které na flétnu zahrály vánoční koledy. Děti z kroužku angličtiny nás naučily anglickou abecedu. Velmi působivé baletní vystoupení předvedla Sofija z páté třídy, jež zatančila na skladbu Cukrová víla z Louskáčka.

5.B si pro diváky připravila hned celý muzikál O dvanácti měsíčkách. Klobouk dolů, jak pěkně páťáci svoje role odzpívali. Elenka z první třídy vystoupila se svojí oblíbenou písní Z Ledového království Let It Go. Následoval duet zelených a červených, řeč je o sedmácích, kteří si připravili a výborně odzpívali Dusk Till Down. Třída 4.B nám ukázala, jak se slaví Vánoce v jednotlivých zemích Evropy. Čtvrťáci z áčka pak zatancovali a zazpívali Jingle Bell Rock. Předposlední skladba připomínala koncerty velkých kapel. Za zpěvu Adély z osmé třídy se totiž v sále rozsvítily desítky mobilních telefonů, a tak nám její Flashlight zůstane opravdu pod kůží. Slavnostní večer zakončila 5.A s písní Tambor, kterou děti doplnily o velmi zajímavou choreografii. A to už bylo pro páteční večer vše, podívejte se na všechny vystupující v naší fotogalerii.

Také letos se mohli zájemci zastavit a dát si něco dobrého v naší Vánoční kavárně, kterou s dětmi z kroužku vaření připravila paní učitelka Matějíčková. Veliký dík za pomoc patří také paní učitelkám Štambergové a Sikmundové.  A co by byl Vánoční jarmark bez párků v rohlíku, které vám připravili Tomáš Svoboda, Lenka Bernatová a Petra Fontánová. Chtěla bych také poděkovat všem ostatním kolegům za pomoc při organizaci Vánočního jarmarku.

Za všechny kolegy bych Vám ráda popřála krásné vánoční svátky a hodně štěstí o pohody v novém roce.

 

Lucie Tetivová