Kvůli nepříznivému počasí se letos školní akademie konala v tělocvičně naší školy. Celou akci velmi pěkně moderovali deváťáci Eliška, Denisa, Linda, Fanda, Matěj a Tomáš. Diváci mohli sledovat nejen vystoupení jednotlivých tříd, ale také kroužků, které se na půdě naší školy konají.

Program byl letos opravdu pestrý. Hodně se tančilo- předvedly se oba kroužky moderního tance, dále pak taneční skupina SC Nextyle, publikum skvěle rozproudila Eliška a Bety, tančilo se country i moderní tanec a letos dokonce i balet. Vedle tanečních vystoupení byli diváci svědky dramatizace Čapkovy Dášeňky, Erbenovy Kytice a recitačního pásma v podání druhé třídy.

Kroužek angličtiny ukázal, že dětem nedělá problém zahrát si v tomto jazyce divadlo.  Skvělé výkony podala třída 4. B, která odzpívala muzikál Tři bratři. Píseň Toulavá zazpívali osmáci a spolužák Myron je k tomu skvěle doprovodil na kytaru.

Pod vedením paní učitelky Polanské se představily děti z kroužku klavíru, fléten a sborového zpěvu. Velmi pěkné bylo také netradiční vystoupení kroužku švihadel.

V samém závěru Školní akademie jsme se pak rozloučili s našimi deváťáky. Žáci se představili navzájem krátkou básní a poté poděkovali všem vyučujícím za celou školní docházku. Zejména závěrečné stužkování bylo pro žáky i učitele velmi emotivní.


Celou akci zpříjemňovala školní kavárna, kde bylo pro návštěvníky připraveno letní občerstvení v podobě domácích limonád, ovocných mís, bublaniny, tortill, slaných šneků a párků v rohlíku. 

Chtěla bych moc poděkovat všem kolegům za spolupráci a pomoc s přípravou akce.

Lucie Tetivová