1. Organizace prvního týdne školního roku

3. září 2018 pondělí:

• příchod dětí do 8:00 hodin před školu, slavnostní přivítání, přesun se svým „patronem/kou“ (bude držet cedulku se jménem Vašeho dítěte) a třídní učitelkou do třídy, rozdávání pomůcek, učebnic atd. Předpokládaný konec kolem 9:30 hodině.
  • první den ve škole dostanou děti Slabikář, učebnice a pracovní sešity. Školní aktovky tedy s sebou.
  • pro případné zájemce je možnost oběda a školní družiny, je nutné nahlásit to paní třídní učitelce hned ráno

Následující týden 4. – 7. září 2018 bude vyučování probíhat dle rozvrhu

2. Seznam pomůcek pro prvňáčky, které opatří rodiče:

• penál
  • pastelky – doporučuji trojhranné a k nim vhodné ořezávátk
  • černá tuš
  • temperové barvy, vodové barvy
  • štětce: plochý štětec, kulatý štětec (silný, tenký)
  • hadřík, kelímek, podložka
  • nůžky- kovové
  • 3x tužka č. 1 a 2
  • guma, pravítko (20 cm)
  • voskovky
  • plastelína
  • pracovní zástěra (stačí stará košile nebo tričko)
  • lepidlo
  • barevné papíry
  • balík špejlí
  • kufřík A4
  • cvičební úbor a cvičky, raději tenisky se světlou podrážkou (označené jménem)
  • přezůvky (označené jménem)
  • ručník, mýdlo, papírové kapesníky, popř. vlhčené ubrousky
  • blok

3. Školní družina

• Provoz ranní družiny je od 6:30 hodin do 7:40 hodin.
  • Každý den, po skončení vyučování, přebírá děti paní vychovatelka, odvádí je do školní jídelny. Potom pokračuje volný nebo organizovaný program ŠD.
  • Odpolední činnost ŠD končí v 17:30 hodin.
  • Výše školného ve školní družině činí 250,-Kč za 1 měsíc. Škola upřednostňuje bezhotovostní platbu převodem na účet č. 30015-6126309/0800.
  • Platbu je nejvhodnější uskutečnit ve dvou splátkách: 1. splátka ve výši 1 000,-Kč na období září – prosinec, 2. splátka ve výši 1 500,-Kč na období leden – červen
  • Plaťte prosím vždy k 15. dni v měsíci daného období, tzn. k 15 září a k 15. lednu. Do poznámky k platbě uveďte prosím jméno dítěte.
  • Platbu v hotovosti můžete uskutečnit u vedoucí vychovatelky ŠD pí Šafářové nebo v kanceláři školy.
  • Přihlášku obdrží rodiče na začátku školního roku od vedoucí školní družiny.

4. Volnočasové aktivity

• Zajišťuje Centrum volného času Botič, nabídku kroužků na školní rok 2018/2019 obdrží žáci hned na začátku školního roku.

5. Školní jídelna

• Rodiče nových žáků vyplní přihlášku ke stravování v kanceláři školní jídelny
  • Stravné ve školní jídelně je možné platit v hotovosti přímo v jídelně školy v době výdeje obědů nebo převodem na účet 19-2827760277/0100 zadáním trvalého příkazu na období září – červen.
  • Výše měsíční platby se stanovuje podle průměrného počtu stravovacích dnů.
  • Každý žák (zákonný zástupce) si zakoupí kartu nebo čip strávníka a má možnost volby ze dvou jídel.
  • Cena oběda pro I. stupeň (žáci 6 – 10 let) je stanovena na 23,- Kč
  • Odhlašování obědů: do 7:30 hod
  • Výdej obědů: 11:45 - 14:00 hod

Telefon: 224 923 129

Vedoucí ŠJ: Petra Somrová

6. Další programy

• Škola je zapojena do programu školního mléka – informace a kartičky na odběr mléka z mléčného automatu předá dětem hospodářka školy na začátku školního roku.
  • Projekt Ovoce do škol – děti dostávají jednou týdně zdarma ovoce nebo zeleninu.

7. Omluvy žáků

• V případě nemoci žáka nebo jiné události je potřeba omluvit jeho nepřítomnost do 3 dnů.
  • Je možné zavolat do kanceláře školy na telefon 224 918 843, nebo využít školní e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Žádost o uvolnění z povinné docházky na dobu delší než dva dny předává zákonný zástupce třídní učitelce.

8. Školní poradenské centrum (ŠPC)

• Hlavní náplní ŠPC je pomáhat žákům ve zvládání učebních nároků s ohledem na jejich individuální možnosti – řešení příčin slabého prospěchu, pomoc při řešení osobních a rodinných vztahových problémů.
  • ŠPC se zaměřuje na volbu další vzdělávací cesty žáků, nabízí kariérní poradenství a asistenci při volbě škol.
  • Nedílnou součástí jsou i preventivní programy a práce se třídami a skupinami.
  • ŠPC nepracuje pouze se žáky, své poradenské služby nabízí také rodičům, stejně jako všem učitelům.
  • Poradenské služby jsou poskytovány bezplatně na žádost žáků, jejich zákonných zástupců a pedagogů. Podmínkou poskytnutí poradenské služby je písemný souhlas žákova zákonného zástupce.
  • Souhlasu není potřeba v případech, kdy je ohroženo duševní nebo tělesné zdraví žáka.
  • Poradenské služby zajišťuje školní psycholog, školní speciální pedagog, výchovný poradce, školní metodik prevence.

V případě potřeby komplexního diagnostického psychologického vyšetření mohou rodiče využít služby školního poradenského pracoviště:

Pedagogicko - psychologická poradna

Francouzská 56, Praha 10, 101 00

Objednání na telefonu: 267 997 020 nebo 267 997 021 k paní psycholožce Renatě Míkové, která má v kompetenci naší školu

Přejeme našim prvňáčkům hodně úspěchů a těšíme se na spolupráci s Vámi!